по Києву та Україні Київ → від 2000 грн Україна → від 3500 грн Дізнатися деталі
Шоурум декору
Київ, Вернадского 26
Каталог товарів
Понеділок-п'ятниця
9:00-19:00
Субота
10:00-16:00
Неділя
Онлайн

Вибір карнизів

Опубліковано: в Новини та акції
Вибір карнизів

Функція або декор?

Всі карнизи можна розділити на дві великі групи: профільні (функціональні) і декоративні. Перші виготовляють з алюмінієвого профілю (звідси і назва). Профільні карнизи можна згинати як завгодно, надавати їм будь-яку конфігурацію. Тому вони приходять на допомогу в нестандартних ситуаціях. Наприклад, якщо потрібно оформити арочне вікно. Або віконна рама розташована близько до стелі (менше 5 см) та для декоративного карниза місця недостатньо. Ще одна нештатна ситуація: дуже високі вікна. Поводитися з ними важко, відкривати-закривати штори незручно. В цьому випадку краще вибрати профільний карниз з розсувним механізмом.

Є особливі різновиди штор, які не розсуваються, а піднімаються: римські, французькі, австрійські. Ці штори вішають на профільний карниз з підйомним механізмом, декоративні карнизи забезпечують лише розсування.

Профільний карниз зазвичай встановлюється на стелі, але можлива установка і на стіні за допомогою стінових кронштейнів. Якщо штори закриті, він майже непомітний. Звичайно, коли ви розсовуєте штори, тонка смужка карниза видно: срібляста, бронзова, коричнева; але частіше роблять його білим, під колір стелі. Профільні карнизи можуть бути оснащені різними механізмами, мати мотор (працює або від кнопки в стіні, або від пульта управління) або мотузяне управління. Штори прикріплюються на липучці або ж підвішуються на колечках. У профільних карнизах дуже важлива чіткість роботи механізму, надійність. Тут є свої "мерседеси". У моделях топ-марок всі пластикові елементи (кільця) покриті тефлоном, тому вони добре рухаються, один одного не зачіпають, мотузки не заїдають.

Як вибрати?

Якщо профільні карнизи намагаються бути непомітними, то декоративні беруть на себе в інтер'єрі багато.

Перше питання, яке ми задаємо клієнту, вибирає декоративний карниз: в якому стилі ваш будинок? В сучасному або класичному? Матовий метал визначають сучасну спрямованість. Класику – жовтий метал (латунь чи бронза), можливо дерево. Є і нейтральні моделі, які підходять до інтер'єру будь-якого напрямку. Насамперед це ковані, а також карнизи з наконечниками із скла.

До речі, якщо раніше частка сучасного дизайну становила 80 відсотків від обсягу продажів, то тепер його співвідношення з класикою 50 на 50. Оскільки найчастіше карниз робиться з металу, його намагаються підбирати насамперед під люстру, під дверні ручки та інші металеві елементи в приміщенні.

Особливі прикмети

Важливий момент: кронштейн карниза повинен бути довшим, ніж винесення підвіконня. У стандартних моделях, які є у продажі, можливо його подовження до 15-16 див. Але виступ підвіконня буває і 25 см, і тоді у вас на шторі утворюється «горб». Якщо карниз виготовляється на замовлення, кронштейн подовжують навіть до 40 див. За Вашим бажанням карниз зроблять подвійним, потрійним. Декоративні карнизи можна гнути, як профільні: це буває необхідно при оформленні еркера. Проблему еркера можна вирішити і по-іншому: за допомогою спеціальних шарнірних перехідників, які з'єднують дві штанги під будь-яким кутом.

Дерево або метал?

Дерево менш популярний матеріал для карнизів, ніж метал. По-перше, вони зазвичай бувають тільки однорядними: дерево «слабкіше» металу, і якщо повісити штору поважче, карниз з дерев'яним кронштейном не витримує дві смуги. По-друге, в ньому можна змінити винос кронштейна. До того ж дерев'яні карнизи вже неабияк набридли, їх можна купити в будь-якому магазині. Правда, дерево кольорове, деколированное (тобто постарене, тоноване, з борозенками) — виглядає дуже незвично. І все ж метал купують частіше - фарбована латунь, будь-якого кольору, імітація платини та карнизи з золотим покриттям (24 карата). Добре купують сучасні карнизи з матової сталі.

Як приструнити струну

У свій час карнизи типу «струна» були дуже популярні. Основний їх недолік: з часом провисають. Їх доводиться підкручувати — для цього є спеціальний ключ. До того ж не на кожен стеля струни можна вішати. На гіпсо-картонна, наприклад, не можна, кронштейни будуть «сходитися», тягнутися один до одного. Струну краще встановлювати в розпір, від стіни до стіни. Ще один недолік: не у всіх струн є перехідники. Якщо довжина карниза-струни становить, наприклад, 2 м, то наростити його без перехідника неможливо.

Зовсім не дрібниці

Про наконечниках:
Вони виготовляються з самих різних матеріалів, в тому числі муранського скла, кришталю Swarovski, кераміки, металу тощо.
Якщо ви робите ремонт, не завжди потрібно міняти карниз, можливо, досить купити новий наконечник, підібравши її по діаметру штанги.
Основна частина вартості карниза припадає саме на наконечники, потім на кронштейни і кільця. Штанга коштує порівняно недорого.

Про кільцях:
Кільця бувають круглі (до гладкому карнизу), рифлені (до рифленого), квадратні (до карнизу в авангардному стилі), витончені ковані.
У фірмових кільцях всередині завжди є пластикова прокладка, яка захищає штангу від подряпин.

Нещодавно з'явилися дуже зручні кільця і кронштейни, вони дозволяють шторі «ходити» по всьому карнизу, якої б довжини він ні були. Адже в будь-якому декоративному карнизі через кожні 2 м потрібен кронштейн. Якщо довжина карниза 2,20 м, то посередині вже ставиться додаткова опора. Не всім це подобається: коли широке вікно закривають кілька полотнищ, можливість їх пересування обмежена. Нові кільця не повністю закривають штангу, а висять, ніби гачечки, і вільно «проїжджають» кронштейн.

Попередня новина Нам ще тепліше!
Наступна новина Декор вікон
Онлайн помощь
?
Зворотний дзвінок

Залиште Ваше запитання або заявку і ми передзвонимо найближчим часом

Дізнатися знижку

Вгору